Co je KRVN?

Jsme portál, který propojuje vlastníky obytných vozů/půjčovny se zájemci o půjčení. Jedná se o velice obdobnou službu jako je například Booking.com nebo Airbnb. KRVN nevlastní žádná obytná auta, pouze zprostředkovává rezervace mezi zájemci a vlastníky.

Otázky a odpovědi

Všechna obytná auta, která se nacházejí na platformě KRVN je možné řídit s běžným řidičským oprávněním skupiny B. Důležité je však dodržet celkovou hmotnost vozidla do 3,5 t.
Ne, vlastníci vozidel omezují provoz na území EU, Švýcarska a Anglie.
Vozy jsou v různých konfiguracích, proto je nutné se podívat do popisu vozu, tam se uvádějí dva parametry (počet míst na spaní a počet míst na jízdu. Ve vozidle nemůže cestovat více osob, než je povoleno výrobcem.
Je obvyklé, že vlastnici vozů limitují denní nájezd tak, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebování vozu. Limity se pohybují od 200 do 400 km/den. Pokud dojde k překročení celkového nájezdu, tak si půjčovny účtují extra poplatek za každý kilometr navíc.
Půjčovny předávají vozy s aktuální dálniční známkou pro Českou republiku. Některé půjčovny mají dokonce zakoupené dálniční známky pro další okolní země, nebývá to však standardem. Na obytný automobil do 3,5 t se legislativa dívá jako na běžný osobní automobil, vyšší náklady však mohou být v případě, že se rozhodnete cestovat například trajektem, nebo že budete projíždět nějakým mimořádně zpoplatněným úsekem. Mohou to být například tunely nebo mosty. V takovém případě jsou náklady za průjezd obvykle vyšší.
Kauce slouží k náhradě případné škody na vozidle nebo jeho vybavení. Výše kauce se o pohybuje obvykle od 20 000 do 40 000 Kč. Kauce musí být uhrazena nejpozději v den půjčení vozu.
Každá půjčovna má svá vlastní pravidla, zda je možné cestovat i s domácím mazlíčkem nebo ne. Informace o tom, zda do daného vozu mohou nebo nemohou čtyřnozí kamarádi jsou dostupné v popisu vybavení daného vozu.